3M 929647-09-36-EU
929647-09-36-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-36-EU
Brief Description
CONN HEADER 36POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929647-09-36-EU.pdf
Availability of 929647-09-36-EU
QUANTITY
929647-09-36-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-36-EU
Internal Part NumberEIS-929647-09-36-EU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-36-EU
Related Links929647-, 929647-09-36-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-09-36-EU Details Description
Related parts for 929647-09-36-EU
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 11A IPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 0805 datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf