Vishay/Dale CMF6575R000BHR6
CMF6575R000BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6575R000BHR6
Brief Description
RES 75 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6575R000BHR6.pdf
Availability of CMF6575R000BHR6
QUANTITY
CMF6575R000BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6575R000BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF6575R000BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6575R000BHR6
Related LinksCMF6575, CMF6575R000BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6575R000BHR6 Details Description
Related parts for CMF6575R000BHR6
CONN HEADER VERT .050 40POS AU datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
LED COB 16.8W 2030LM 19MM SQ SMD datasheet.pdf