3M 929648-01-13-I
929648-01-13-I picture photo
Mfg. Part Number
929648-01-13-I
Brief Description
CONN HEADER 13POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-01-13-I.pdf
Availability of 929648-01-13-I
QUANTITY
929648-01-13-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-01-13-I
Internal Part NumberEIS-929648-01-13-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-01-13-I
Related Links929648-, 929648-01-13-I Datasheet, 3M Distributor
929648-01-13-I Details Description
Related parts for 929648-01-13-I
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 189 I/O 240QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES 40K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CBL 27POS 0.5MM JMPR TYPE A 9" datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf