3M 929648-01-15-I
929648-01-15-I picture photo
Mfg. Part Number
929648-01-15-I
Brief Description
CONN HEADER 15POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-01-15-I.pdf
Availability of 929648-01-15-I
QUANTITY
929648-01-15-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-01-15-I
Internal Part NumberEIS-929648-01-15-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-01-15-I
Related Links929648-, 929648-01-15-I Datasheet, 3M Distributor
929648-01-15-I Details Description
Related parts for 929648-01-15-I
SFC 1/30 RED 150/BX datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 34.8VWM DO220AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1A 9V OUT SIP VERT datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 68PF 50V CH 0504 datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 2% 50V RADIAL datasheet.pdf