3M 929648-01-33-I
929648-01-33-I picture photo
Mfg. Part Number
929648-01-33-I
Brief Description
CONN HEADER 33POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-01-33-I.pdf
Availability of 929648-01-33-I
QUANTITY
929648-01-33-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-01-33-I
Internal Part NumberEIS-929648-01-33-I
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-01-33-I
Related Links929648-, 929648-01-33-I Datasheet, 3M Distributor
929648-01-33-I Details Description
Related parts for 929648-01-33-I
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT LNA/VGA/AAF 100TQFP datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENSOR PROX NC 1.8MM 12-24VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
KJL 79C 79#22 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf