3M 929648-05-16-EU
929648-05-16-EU picture photo
Mfg. Part Number
929648-05-16-EU
Brief Description
CONN HEADER 16POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-05-16-EU.pdf
Availability of 929648-05-16-EU
QUANTITY
929648-05-16-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-05-16-EU
Internal Part NumberEIS-929648-05-16-EU
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-05-16-EU
Related Links929648-, 929648-05-16-EU Datasheet, 3M Distributor
929648-05-16-EU Details Description
Related parts for 929648-05-16-EU
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.12A CHIP datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 750MHZ 16LFCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.7A 68 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 330 NF 10% 310VAC RADIA datasheet.pdf