3M 929648-05-30-EU
929648-05-30-EU picture photo
Mfg. Part Number
929648-05-30-EU
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 30POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-05-30-EU.pdf
Availability of 929648-05-30-EU
QUANTITY
929648-05-30-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-05-30-EU
Internal Part NumberEIS-929648-05-30-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-05-30-EU
Related Links929648-, 929648-05-30-EU Datasheet, 3M Distributor
929648-05-30-EU Details Description
Related parts for 929648-05-30-EU
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 1KV NP0 3640 datasheet.pdf
DSUB CRIMP 37 PLUG-LF datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf