Stackpole Electronics Inc. RNF14GTD470R
RNF14GTD470R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14GTD470R
Brief Description
RES 470 OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RNF14GTD470R.pdf
Availability of RNF14GTD470R
QUANTITY
RNF14GTD470R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14GTD470R
Internal Part NumberEIS-RNF14GTD470R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14GTD470R
Related LinksRNF14G, RNF14GTD470R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14GTD470R Details Description
Related parts for RNF14GTD470R
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 1.02 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 48POS datasheet.pdf