3M 929648-05-36-I
929648-05-36-I picture photo
Mfg. Part Number
929648-05-36-I
Brief Description
CONN HEADER 36POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-05-36-I.pdf
Availability of 929648-05-36-I
QUANTITY
929648-05-36-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-05-36-I
Internal Part NumberEIS-929648-05-36-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-05-36-I
Related Links929648-, 929648-05-36-I Datasheet, 3M Distributor
929648-05-36-I Details Description
Related parts for 929648-05-36-I
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PWM CM POWERSO10 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH SOT883 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
BLZ 5.00/15/90F SN OR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
KIT SDR SOFTWARE DEFINED RADIO datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 13.7MM RADIAL datasheet.pdf