3M 929665-01-30-I
929665-01-30-I picture photo
Mfg. Part Number
929665-01-30-I
Brief Description
CONN HEADER 60POS DUAL .100 STR
Datasheet Download
929665-01-30-I.pdf
Availability of 929665-01-30-I
QUANTITY
929665-01-30-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929665-01-30-I
Internal Part NumberEIS-929665-01-30-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions60
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929665-01-30-I
Related Links929665-, 929665-01-30-I Datasheet, 3M Distributor
929665-01-30-I Details Description
Related parts for 929665-01-30-I
RES 267 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 7.5 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 300MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 460MA 450 MOHM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.0V 3-USP datasheet.pdf