3M 929665-02-19-EU
929665-02-19-EU picture photo
Mfg. Part Number
929665-02-19-EU
Brief Description
CONN HEADER 38POS STR DUAL .100"
Datasheet Download
929665-02-19-EU.pdf
Availability of 929665-02-19-EU
QUANTITY
929665-02-19-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929665-02-19-EU
Internal Part NumberEIS-929665-02-19-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929665-02-19-EU
Related Links929665-, 929665-02-19-EU Datasheet, 3M Distributor
929665-02-19-EU Details Description
Related parts for 929665-02-19-EU
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 6A TO-220 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.9A 170 MOHM SMD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CORD PWR MALE TO OPEN END 1M datasheet.pdf
HALL EFF THUMBWHEEL BLK W/ TAB datasheet.pdf
RES 300 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf