3M 929665-04-25-EU
929665-04-25-EU picture photo
Mfg. Part Number
929665-04-25-EU
Brief Description
CONN HEADER 50POS STR DUAL .100"
Datasheet Download
929665-04-25-EU.pdf
Availability of 929665-04-25-EU
QUANTITY
929665-04-25-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929665-04-25-EU
Internal Part NumberEIS-929665-04-25-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929665-04-25-EU
Related Links929665-, 929665-04-25-EU Datasheet, 3M Distributor
929665-04-25-EU Details Description
Related parts for 929665-04-25-EU
RES SMD 1.65KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 184POS .050" 15AU datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 328 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
MICRO 21C S 24" WHT NI datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 550MA 270 MOHM datasheet.pdf
10UF 25V 14,3X6,2X6,9MM 105C 200 datasheet.pdf