3M 929665-04-33-I
929665-04-33-I picture photo
Mfg. Part Number
929665-04-33-I
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS
Datasheet Download
929665-04-33-I.pdf
Availability of 929665-04-33-I
QUANTITY
929665-04-33-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929665-04-33-I
Internal Part NumberEIS-929665-04-33-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929665-04-33-I
Related Links929665-, 929665-04-33-I Datasheet, 3M Distributor
929665-04-33-I Details Description
Related parts for 929665-04-33-I
MOD PWR ENTRY STD 16A 2PL QC PNL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO216AA datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HIGH/T WF datasheet.pdf
EMI FILTER PI TYPE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 1206 datasheet.pdf
1500UF 25V 12,5X25MM 125C 5000H datasheet.pdf