3M 929705-01-23-I
929705-01-23-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-01-23-I
Brief Description
CONN HEADER 23POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-01-23-I.pdf
Availability of 929705-01-23-I
QUANTITY
929705-01-23-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-01-23-I
Internal Part NumberEIS-929705-01-23-I
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-01-23-I
Related Links929705-, 929705-01-23-I Datasheet, 3M Distributor
929705-01-23-I Details Description
Related parts for 929705-01-23-I
CONN POWER JACK 2.5MM PCB DIN datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 8A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 16-MSOP-EP datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 2POS datasheet.pdf
RES 332 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 DIP 56POS datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf