3M 929705-01-28-I
929705-01-28-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-01-28-I
Brief Description
CONN HEADER 28POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-01-28-I.pdf
Availability of 929705-01-28-I
QUANTITY
929705-01-28-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-01-28-I
Internal Part NumberEIS-929705-01-28-I
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-01-28-I
Related Links929705-, 929705-01-28-I Datasheet, 3M Distributor
929705-01-28-I Details Description
Related parts for 929705-01-28-I
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A SOT-82 datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 1POS SOLDER datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 9SIP datasheet.pdf
RES 106 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 8SIP datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
HAN Q CODING PIN (FOR Q3/0,Q4/0, datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
CAP TRIM 2.2-22PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 1A SOT23-3 datasheet.pdf