3M 929705-06-18-I
929705-06-18-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-06-18-I
Brief Description
CONN HEADER 18POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-06-18-I.pdf
Availability of 929705-06-18-I
QUANTITY
929705-06-18-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-06-18-I
Internal Part NumberEIS-929705-06-18-I
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-06-18-I
Related Links929705-, 929705-06-18-I Datasheet, 3M Distributor
929705-06-18-I Details Description
Related parts for 929705-06-18-I
KEYPAD MATRIX OUTPUT 6000 SERIES datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMC datasheet.pdf
IC FPGA 171 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 9A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf