3M 929705-06-23-I
929705-06-23-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-06-23-I
Brief Description
CONN HEADER 23POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-06-23-I.pdf
Availability of 929705-06-23-I
QUANTITY
929705-06-23-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-06-23-I
Internal Part NumberEIS-929705-06-23-I
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-06-23-I
Related Links929705-, 929705-06-23-I Datasheet, 3M Distributor
929705-06-23-I Details Description
Related parts for 929705-06-23-I
SENS ACCEL XY AXIS +-38G 20-SOIC datasheet.pdf
EYELET 0.093" BRASS TIN PLATED datasheet.pdf
CONN SPRING 28POS DUAL .350 SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 495VWM 760VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4300PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GEN PURPOSE UNITIZD WHEEL 7A FIN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 780MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES 270 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf