3M 929705-09-16-I
929705-09-16-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-09-16-I
Brief Description
CONN HEADER 16POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-09-16-I.pdf
Availability of 929705-09-16-I
QUANTITY
929705-09-16-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-09-16-I
Internal Part NumberEIS-929705-09-16-I
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-09-16-I
Related Links929705-, 929705-09-16-I Datasheet, 3M Distributor
929705-09-16-I Details Description
Related parts for 929705-09-16-I
PCB COPPER CLAD 6 X 9" 2 SIDE datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 1/4" MALE-RCA MALE 10FT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LM5035C datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
UM MAT 4-PIN PANEL MOUNT M12 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf