3M 929705-09-25-I
929705-09-25-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-09-25-I
Brief Description
CONN HEADER 25POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-09-25-I.pdf
Availability of 929705-09-25-I
QUANTITY
929705-09-25-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-09-25-I
Internal Part NumberEIS-929705-09-25-I
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-09-25-I
Related Links929705-, 929705-09-25-I Datasheet, 3M Distributor
929705-09-25-I Details Description
Related parts for 929705-09-25-I
MOSFET N-CH 500V 4.4A DPAK datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 60A 600V datasheet.pdf
CONV DIGITAL 5.5V 20A POL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
UDP UPPI MCU CARD datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M5 datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CSP-32/TCSP-32 STENCIL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf