3M 929705-09-26-EU
929705-09-26-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-09-26-EU
Brief Description
CONN HEADER 26POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-09-26-EU.pdf
Availability of 929705-09-26-EU
QUANTITY
929705-09-26-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-09-26-EU
Internal Part NumberEIS-929705-09-26-EU
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-09-26-EU
Related Links929705-, 929705-09-26-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-09-26-EU Details Description
Related parts for 929705-09-26-EU
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TSMD5 datasheet.pdf
CABLE COAXIAL 24AWG 2500' datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 16W 24V datasheet.pdf
RES 1.31K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 5.6MH 3.3A VERT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf