3M 929705-09-32-I
929705-09-32-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-09-32-I
Brief Description
CONN HEADER 32POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-09-32-I.pdf
Availability of 929705-09-32-I
QUANTITY
929705-09-32-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-09-32-I
Internal Part NumberEIS-929705-09-32-I
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-09-32-I
Related Links929705-, 929705-09-32-I Datasheet, 3M Distributor
929705-09-32-I Details Description
Related parts for 929705-09-32-I
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 24BIT MONO 192KHZ 16SSOP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
IC BUS TRSCVR 3-ST 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf