3M 929705-11-11-EU
929705-11-11-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-11-11-EU
Brief Description
CONN HEADER 11POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-11-11-EU.pdf
Availability of 929705-11-11-EU
QUANTITY
929705-11-11-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-11-11-EU
Internal Part NumberEIS-929705-11-11-EU
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-11-11-EU
Related Links929705-, 929705-11-11-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-11-11-EU Details Description
Related parts for 929705-11-11-EU
IC OPAMP INSTR 2MHZ 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN RING TERM 2/0AL/ 1/0CU 1/4 datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 117 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO-219AB datasheet.pdf
RES 220 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 400V RADIAL datasheet.pdf