3M 929705-11-17-EU
929705-11-17-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-11-17-EU
Brief Description
CONN HEADER 17POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-11-17-EU.pdf
Availability of 929705-11-17-EU
QUANTITY
929705-11-17-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-11-17-EU
Internal Part NumberEIS-929705-11-17-EU
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-11-17-EU
Related Links929705-, 929705-11-17-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-11-17-EU Details Description
Related parts for 929705-11-17-EU
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18DIP datasheet.pdf
RES 220K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 620 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER 220MHZ 9CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 26POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf