3M 929705-11-29-I
929705-11-29-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-11-29-I
Brief Description
CONN HEADER 29POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-11-29-I.pdf
Availability of 929705-11-29-I
QUANTITY
929705-11-29-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-11-29-I
Internal Part NumberEIS-929705-11-29-I
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-11-29-I
Related Links929705-, 929705-11-29-I Datasheet, 3M Distributor
929705-11-29-I Details Description
Related parts for 929705-11-29-I
TERMINAL BLOCK 5MM 9POS PCB datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MARKER CARD WHITE datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SKY13348-374LF datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 1POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.100 SMD datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 750PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
8 MHz Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf