Vishay/Dale CMF552K2000DHEB
CMF552K2000DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K2000DHEB
Brief Description
RES 2.2K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K2000DHEB.pdf
Availability of CMF552K2000DHEB
QUANTITY
CMF552K2000DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K2000DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF552K2000DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K2000DHEB
Related LinksCMF552K, CMF552K2000DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K2000DHEB Details Description
Related parts for CMF552K2000DHEB
IC DRIVER MOSFET 3A DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT143B datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TFLEX 3170H 9" X 9" datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW DO35 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf