3M 929705-11-32-I
929705-11-32-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-11-32-I
Brief Description
CONN HEADER 32POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-11-32-I.pdf
Availability of 929705-11-32-I
QUANTITY
929705-11-32-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-11-32-I
Internal Part NumberEIS-929705-11-32-I
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-11-32-I
Related Links929705-, 929705-11-32-I Datasheet, 3M Distributor
929705-11-32-I Details Description
Related parts for 929705-11-32-I
CONN PLUG INLINE 4POS MALE SCREW datasheet.pdf
IC I/O PORT I2C/SMBUS 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
8341E106 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15.4 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 90NS 56FBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-3.63V 6A 22W datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
CAP FILM 13UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf