3M 929715-03-15-EU
929715-03-15-EU picture photo
Mfg. Part Number
929715-03-15-EU
Brief Description
CONN HEADER 30POS DUAL .100 STR
Datasheet Download
929715-03-15-EU.pdf
Availability of 929715-03-15-EU
QUANTITY
929715-03-15-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929715-03-15-EU
Internal Part NumberEIS-929715-03-15-EU
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929715-03-15-EU
Related Links929715-, 929715-03-15-EU Datasheet, 3M Distributor
929715-03-15-EU Details Description
Related parts for 929715-03-15-EU
MOSFET N-CH 20V 39A TO-220AB datasheet.pdf
RES 400 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS 30AWG 12IN datasheet.pdf
TRANS LDMOS SOT1121B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 125VC SMBJ datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A B-MELF datasheet.pdf