3M 929715-10-17-I
929715-10-17-I picture photo
Mfg. Part Number
929715-10-17-I
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 34POS
Datasheet Download
929715-10-17-I.pdf
Availability of 929715-10-17-I
QUANTITY
929715-10-17-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929715-10-17-I
Internal Part NumberEIS-929715-10-17-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929715-10-17-I
Related Links929715-, 929715-10-17-I Datasheet, 3M Distributor
929715-10-17-I Details Description
Related parts for 929715-10-17-I
FIXED IND 10UH 6.44A 16 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 6.1A 19 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 2 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
IC SMOKE DETECT PHOTO MEM 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
DSUB FE-CR-KON- AWG20-24 AFS1 datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 44POS HL LOW P datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 30A 125V datasheet.pdf