3M 929715-11-24-I
929715-11-24-I picture photo
Mfg. Part Number
929715-11-24-I
Brief Description
CONN HEADER 48POS DUAL .100 STR
Datasheet Download
929715-11-24-I.pdf
Availability of 929715-11-24-I
QUANTITY
929715-11-24-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929715-11-24-I
Internal Part NumberEIS-929715-11-24-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929715-11-24-I
Related Links929715-, 929715-11-24-I Datasheet, 3M Distributor
929715-11-24-I Details Description
Related parts for 929715-11-24-I
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.8UH 6.8A 16.9 MOHM datasheet.pdf
SWITCH GUARD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 10POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 16pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A OLIVE datasheet.pdf