3M 929800-01-13-RK
929800-01-13-RK picture photo
Mfg. Part Number
929800-01-13-RK
Brief Description
CONN HEADER 13POS .100" TIN
Datasheet Download
929800-01-13-RK.pdf
Availability of 929800-01-13-RK
QUANTITY
929800-01-13-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929800-01-13-RK
Internal Part NumberEIS-929800-01-13-RK
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929800-01-13-RK
Related Links929800-, 929800-01-13-RK Datasheet, 3M Distributor
929800-01-13-RK Details Description
Related parts for 929800-01-13-RK
CONN MINI SMB PLUG 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN SOCKET .5MM 20POS SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.1MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
1083-3 SPECIAL datasheet.pdf
RES 62.6 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 120A TO220AB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MOD IMX287 128MB FLASH datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf