3M 929800-01-31-RK
929800-01-31-RK picture photo
Mfg. Part Number
929800-01-31-RK
Brief Description
CONN HEADER 31POS .100" TIN
Datasheet Download
929800-01-31-RK.pdf
Availability of 929800-01-31-RK
QUANTITY
929800-01-31-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929800-01-31-RK
Internal Part NumberEIS-929800-01-31-RK
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929800-01-31-RK
Related Links929800-, 929800-01-31-RK Datasheet, 3M Distributor
929800-01-31-RK Details Description
Related parts for 929800-01-31-RK
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 36 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
NFC STAMP FLEX ANTENNA 25X15MM datasheet.pdf
ANTENNA, 5.8 GHZ RADOME O NPB datasheet.pdf