3M 929805-01-11-I
929805-01-11-I picture photo
Mfg. Part Number
929805-01-11-I
Brief Description
CONN HEADER 11POS .100" GOLD
Datasheet Download
929805-01-11-I.pdf
Availability of 929805-01-11-I
QUANTITY
929805-01-11-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929805-01-11-I
Internal Part NumberEIS-929805-01-11-I
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929805-01-11-I
Related Links929805-, 929805-01-11-I Datasheet, 3M Distributor
929805-01-11-I Details Description
Related parts for 929805-01-11-I
CAP FILM 4700PF 2% 16VDC 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW SOD123 datasheet.pdf
BASIC MODEL PRESSURE SENSOR datasheet.pdf
LED REBEL PC AMBER 592NM SMD datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf