3M 929834-04-18-RK
929834-04-18-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-04-18-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 18POS
Datasheet Download
929834-04-18-RK.pdf
Availability of 929834-04-18-RK
QUANTITY
929834-04-18-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-04-18-RK
Internal Part NumberEIS-929834-04-18-RK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-04-18-RK
Related Links929834-, 929834-04-18-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-04-18-RK Details Description
Related parts for 929834-04-18-RK
RES 3.65M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C QUAD 16-QFN datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 5K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
RES 12 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf