3M 929834-05-33-RK
929834-05-33-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-05-33-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 33POS
Datasheet Download
929834-05-33-RK.pdf
Availability of 929834-05-33-RK
QUANTITY
929834-05-33-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-05-33-RK
Internal Part NumberEIS-929834-05-33-RK
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-05-33-RK
Related Links929834-, 929834-05-33-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-05-33-RK Details Description
Related parts for 929834-05-33-RK
IC REG LDO 2.7V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG .100" 40POS DL PCB SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.1V SC-82AB datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
HVIC 600V 2A 16-SOP datasheet.pdf
LED HARDWARE LENS FILTER GREEN datasheet.pdf
CABLE CONN PLUG 4POLE datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf