3M 929834-07-13-RK
929834-07-13-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-07-13-RK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 13POS
Datasheet Download
929834-07-13-RK.pdf
Availability of 929834-07-13-RK
QUANTITY
929834-07-13-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-07-13-RK
Internal Part NumberEIS-929834-07-13-RK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness200µin (5.08µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-07-13-RK
Related Links929834-, 929834-07-13-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-07-13-RK Details Description
Related parts for 929834-07-13-RK
IC TXRX RS-232 5V ESD 16DIP datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 25A 600VAC datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 48LFCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.5MM datasheet.pdf
IC INTERFACE datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
PP FO CABLE ASSY-10M-2XPP LC DUP datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf