3M 929834-07-20-RK
929834-07-20-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-07-20-RK
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 20POS
Datasheet Download
929834-07-20-RK.pdf
Availability of 929834-07-20-RK
QUANTITY
929834-07-20-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-07-20-RK
Internal Part NumberEIS-929834-07-20-RK
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-07-20-RK
Related Links929834-, 929834-07-20-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-07-20-RK Details Description
Related parts for 929834-07-20-RK
CLAMP CABLE STD 3/8" X .38 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
PINLESS VERT QKE HDR datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 28POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 32pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 27 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 25 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SCR 400V 40A LOW TQ TO263 datasheet.pdf