3M 929834-07-33-RK
929834-07-33-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-07-33-RK
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 33POS
Datasheet Download
929834-07-33-RK.pdf
Availability of 929834-07-33-RK
QUANTITY
929834-07-33-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-07-33-RK
Internal Part NumberEIS-929834-07-33-RK
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-07-33-RK
Related Links929834-, 929834-07-33-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-07-33-RK Details Description
Related parts for 929834-07-33-RK
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
INDICATOR 24V 14MM FLUSH BLUE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 3.6MH 1A T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC IMMOBILIZER SECURITY 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 50W datasheet.pdf