3M 929836-01-24-RK
929836-01-24-RK picture photo
Mfg. Part Number
929836-01-24-RK
Brief Description
CONN HEADER 48POS DUAL .100 TIN
Datasheet Download
929836-01-24-RK.pdf
Availability of 929836-01-24-RK
QUANTITY
929836-01-24-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929836-01-24-RK
Internal Part NumberEIS-929836-01-24-RK
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929836-01-24-RK
Related Links929836-, 929836-01-24-RK Datasheet, 3M Distributor
929836-01-24-RK Details Description
Related parts for 929836-01-24-RK
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.12A 283 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 24MHZ 18PF SMD datasheet.pdf