3M 929838-02-35-RK
929838-02-35-RK picture photo
Mfg. Part Number
929838-02-35-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL R/A 70POS
Datasheet Download
929838-02-35-RK.pdf
Availability of 929838-02-35-RK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
929838-02-35-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929838-02-35-RK
Internal Part NumberEIS-929838-02-35-RK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions70
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929838-02-35-RK
Related Links929838-, 929838-02-35-RK Datasheet, 3M Distributor
929838-02-35-RK Details Description
Related parts for 929838-02-35-RK
SPACER T1 3/4 NYLON WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK 5MM 2ROW 11POS PCB datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPN COLL 16DIP datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
D4GL-4AFG-A datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 710MA 190 MOHM datasheet.pdf
RES 7.82K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf