3M 929841-01-11-RB
929841-01-11-RB picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-11-RB
Brief Description
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-11-RB.pdf
Availability of 929841-01-11-RB
QUANTITY
929841-01-11-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-11-RB
Internal Part NumberEIS-929841-01-11-RB
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-11-RB
Related Links929841-, 929841-01-11-RB Datasheet, 3M Distributor
929841-01-11-RB Details Description
Related parts for 929841-01-11-RB
IC DGTL POT 8BIT 10K 1CH 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU HI SPEED 25MHZ 44-TQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HEADER 16POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RESISTOR METAL FILM 1W 0.22 OHM datasheet.pdf
RES 392 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1A 200 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DIE SET WEATHERPROOF SERIES datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf