3M 929841-01-13-RB
929841-01-13-RB picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-13-RB
Brief Description
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-13-RB.pdf
Availability of 929841-01-13-RB
QUANTITY
929841-01-13-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-13-RB
Internal Part NumberEIS-929841-01-13-RB
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-13-RB
Related Links929841-, 929841-01-13-RB Datasheet, 3M Distributor
929841-01-13-RB Details Description
Related parts for 929841-01-13-RB
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TNC FEMALE datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
ROCKERMATE REC ASSY 16P BLACK datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM LCKD RTR 12VDC datasheet.pdf