3M 929841-01-21-RA
929841-01-21-RA picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-21-RA
Brief Description
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-21-RA.pdf
Availability of 929841-01-21-RA
QUANTITY
929841-01-21-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-21-RA
Internal Part NumberEIS-929841-01-21-RA
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-21-RA
Related Links929841-, 929841-01-21-RA Datasheet, 3M Distributor
929841-01-21-RA Details Description
Related parts for 929841-01-21-RA
JUMPER-H1507TR/A2015V/H1505TR 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
SEALING BOOT FOR SWITCH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 55POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf