3M 929841-01-23-RA
929841-01-23-RA picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-23-RA
Brief Description
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-23-RA.pdf
Availability of 929841-01-23-RA
QUANTITY
929841-01-23-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-23-RA
Internal Part NumberEIS-929841-01-23-RA
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-23-RA
Related Links929841-, 929841-01-23-RA Datasheet, 3M Distributor
929841-01-23-RA Details Description
Related parts for 929841-01-23-RA
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
DIE UNIT D datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.01% 0.15W 1206 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf