3M 929841-01-26-RA
929841-01-26-RA picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-26-RA
Brief Description
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-26-RA.pdf
Availability of 929841-01-26-RA
QUANTITY
929841-01-26-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-26-RA
Internal Part NumberEIS-929841-01-26-RA
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-26-RA
Related Links929841-, 929841-01-26-RA Datasheet, 3M Distributor
929841-01-26-RA Details Description
Related parts for 929841-01-26-RA
CAP CER 10UF 25V Y5V 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 23POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf