Vishay/Sprague CWR26MK106MBHZ\PR
CWR26MK106MBHZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MK106MBHZ\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MK106MBHZ\PR.pdf
Availability of CWR26MK106MBHZ\PR
QUANTITY
CWR26MK106MBHZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MK106MBHZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26MK106MBHZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MK106MBHZ\PR
Related LinksCWR26MK1, CWR26MK106MBHZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MK106MBHZ\PR Details Description
Related parts for CWR26MK106MBHZ\PR
KWIK KLIP PVC W/ADH GREY 3/8" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SNSW 10A 1/4" QC 70500828 datasheet.pdf
MOTOR SYNC AC GEAR 3.5W 115V datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf