3M 929841-01-34-RA
929841-01-34-RA picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-34-RA
Brief Description
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-34-RA.pdf
Availability of 929841-01-34-RA
QUANTITY
929841-01-34-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-34-RA
Internal Part NumberEIS-929841-01-34-RA
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-34-RA
Related Links929841-, 929841-01-34-RA Datasheet, 3M Distributor
929841-01-34-RA Details Description
Related parts for 929841-01-34-RA
IDC CABLE - CSR40G/AE40G/CSR40G datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC REG LDO -8V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC LI BATTERY CHARGER 1.2A WLP datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf