3M 929850-01-25-RA
929850-01-25-RA picture photo
Mfg. Part Number
929850-01-25-RA
Brief Description
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929850-01-25-RA.pdf
Availability of 929850-01-25-RA
QUANTITY
929850-01-25-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929850-01-25-RA
Internal Part NumberEIS-929850-01-25-RA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Contact TypeForked
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929850-01-25-RA
Related Links929850-, 929850-01-25-RA Datasheet, 3M Distributor
929850-01-25-RA Details Description
Related parts for 929850-01-25-RA
CONV DC/DC 48V 25A 1.5VOUT 100W datasheet.pdf
SCREWLOCK 4-40 .197" FEMALE datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN NUMERIC 0.39" datasheet.pdf
CAP ALUM 800UF 40V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
SGE1510-2-0230A-500C datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 31.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 22POS .5MM datasheet.pdf