3M 929850-01-25-RA
929850-01-25-RA picture photo
Mfg. Part Number
929850-01-25-RA
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929850-01-25-RA.pdf
Availability of 929850-01-25-RA
QUANTITY
929850-01-25-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929850-01-25-RA
Internal Part NumberEIS-929850-01-25-RA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series929
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeForked
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929850-01-25-RA
Related Links929850-, 929850-01-25-RA Datasheet, 3M Distributor
929850-01-25-RA Details Description
Related parts for 929850-01-25-RA
IC MODULAR ISDN NT INTELL TQFP64 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.4V SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 2.1NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR 3POS FEMALE-FEMALE 1M datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 20V 200A 3TOWER datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 136MA 12 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 24.3KOHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V NP0 2220 datasheet.pdf
RES ARRAY 16 RES 4.7K OHM 18DRT datasheet.pdf