3M 929850-01-33-RA
929850-01-33-RA picture photo
Mfg. Part Number
929850-01-33-RA
Brief Description
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929850-01-33-RA.pdf
Availability of 929850-01-33-RA
QUANTITY
929850-01-33-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929850-01-33-RA
Internal Part NumberEIS-929850-01-33-RA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Contact TypeForked
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929850-01-33-RA
Related Links929850-, 929850-01-33-RA Datasheet, 3M Distributor
929850-01-33-RA Details Description
Related parts for 929850-01-33-RA
CONN RECEPT 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
SSD 64GB SCSI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 66POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
L37-3 SHEET 150X150X2MM W/ADH datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 128 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
508 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf