3M 929852-01-22-RB
929852-01-22-RB picture photo
Mfg. Part Number
929852-01-22-RB
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929852-01-22-RB.pdf
Availability of 929852-01-22-RB
QUANTITY
929852-01-22-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929852-01-22-RB
Internal Part NumberEIS-929852-01-22-RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series929
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeForked
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929852-01-22-RB
Related Links929852-, 929852-01-22-RB Datasheet, 3M Distributor
929852-01-22-RB Details Description
Related parts for 929852-01-22-RB
BACKSHELL DB25 CLAM TYPE GREY datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.88V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP BLACK datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL9104IRUN datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 450-470MHZ 1/4W PL datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST PROG 1A 12WSON datasheet.pdf